KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 15837459
*
nr 1583 7459
Skulptur
keramik, Art Déco. Höjd: 32 cm
Kondition: fotnagg
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2023
kl 18:44:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 22:05:56
1
100 kr
1/12 17:11:34
2
250 kr
2/12 20:41:06
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art déco keramik konsthantverk skulptur
-
3191 Bordsdekoratio..
5 st, vindruvor, flerfärgat glas. Längd: 10-12 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 18:11
-
3302 Buddha
2 st, trä. Höjd: 23-30 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:05
-
3085 Dalahästar
4 st. Höjd: 10-12 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:17
-
1023 Ikon
märkt 1784, ca 43x33 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 18:34
-
3393 Ikon
papier-maché, Haiti, 61x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 19:56
-
3344 Skulptur
Afrikanska. Höjd: 33 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 18:57
*
Skulptur
Kondition: fotnagg
nr 1583 7459
Skulptur
keramik, Art Déco. Höjd: 32 cm
Kondition: fotnagg
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/11 22:05:56 | 1 | 100 kr |
1/12 17:11:34 | 2 | 250 kr |
2/12 20:41:06 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art déco keramik konsthantverk skulptur
-
3191 Bordsdekoratio..
5 st, vindruvor, flerfärgat glas. Längd: 10-12 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 18:11 -
3302 Buddha
2 st, trä. Höjd: 23-30 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:05 -
3085 Dalahästar
4 st. Höjd: 10-12 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:17
-
1023 Ikon
märkt 1784, ca 43x33 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 18:34 -
3393 Ikon
papier-maché, Haiti, 61x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 19:56 -
3344 Skulptur
Afrikanska. Höjd: 33 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 18:57